سردخانه داران خرما – سرد خانه خرما

سردخانه داران خرما

سردخانه داران خرما در کشور ما نکات بسیار زیادی را رعایت نمی کنند. در واقع سردخانه باید بسیار تمیز ، دارای محیط مناسب ، دمای مناسب ، نور مناسب و پرسنل مراقب باشد.  نظافت در سردخانه های خرما بسیار مهم است و حتما باید خالی از آلودگی ها باشد.  محیط سردخانه ها باید در مکان مناسب باشد و احتمال وجود میکروب و یا محیطی که ورود و خروج زیادی دارد نباشد. سرد خانه ها حتما در جایی به دور از آلودگی مستقیم و یا گازهای خطرناک و سمی باشند . دما باید مناسب باشد که نه خرما ها از سرما ضربه بخورند و نه گرما باعث شود که خرما خراب بشود. تعیین دما یکی از نکات مهم در نگهداری سردخانه می باشد . سردخانه باید نور مناسب داشته باشد تا اگر حشره و جاندارانی در محیط وجود داشت به راحتی دیده شود و یا اینکه بتوان به خوبی روی خرما نظارت داشت و کیفیت محصولات را بررسی کرد. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از صفحات خرما زاهدی ، خرما استعمران ، خرما پیارم ، خرما کبکاب و همچنین خرما شاهانی استفاده کنید . همچنین درب ورودی سردخانه و کلیه ی درب ها باید کاملا بسته باشند و درب ها مطابق استاندارد باشند چرا که طبق استاندارد های وزارت بهداشت باید درب ها کاملا بسته شوند. حتما پرسنلی که در سردخانه هستند باید لباس و پوشش مرتب داشته باشند و حتما از دستکش استفاده کنند چرا که میکروب به راحتی منتقل می شود. شرکت کریستال کلیه ی استانداردهای وزارت بهداشت را رعایت می کند و سردخانه ها را مطابق با استاندارد ها طراحی کرده است. وجود سردخانه برای خرما این امکان را می دهد که خرما را بتوان نگهداری کرد و از سلامت آن مطمئن شد. همچنین می توانید مقاله های مشکلات صادرات خرما ، مناطق کشت خرما و عوامل موثر بر کاهش قیمت خرما را نیز مطالعه کنید .

شرایط نگهداری خرما در سردخانه 

خرماهای مختلف در شرایط مختلفی باید نگهداری شوند و به عبارتی ساختار خرماها با یک دیگر تفاوت دارد . برای مثال رطب عسلی چون رطوبت زیادی دارد حتما باید در دمای پایین تری نسبت به سایر خرماها قرار گیرد تا دچار فساد و خرابی نشود . از طرفی خرمایی شبیه به خرمای زاهدی نیز می تواند در شرایط مناسب نگهداری شود و هرچند که نگهداری این خرما نیز نباید زیاد طول بکشد چون این خرما نیز اگر مدت زمان زیادی در معرض گرما باشد طبیعتا محل رشد جانوران و همچنین شرایط خرابی خود را به وجود می آورد. از طرفی حتما باید دما مطابق نوع خرما تعیین شود و همه ی خرماها در یک دما نگهداری نشوند. همچنین می توانید نیم نگاهی به صادرات خرما کبکاب ، صادرات خرما ربی ، صادرات خرما پیارم و صادرات خرما استعمران نیز داشته باشید .

مطابق با اصول سازمان استاندارد باید باشد

حتما نوع طراحی سردخانه وشرایط نگهداری آن باید به نحوی باشد که مطابق اصول سازمان استاندارد باشد و همه ی ویژگی های یک سردخانه استاندارد را داشته باشد . از طرفی باید کلیه ی مشکلاتی نیز که در بازدید از سردخانه مطرح می شود برطرف نمایند تا بتوانند به خوبی سردخانه ی مناسب نگهداری خرما در شرایط ایده آل تهیه کنند .

سردخانه خرما در بم چرا اهمیت دارد ؟

شهر بم به دلیل داشتن خرمای تجاری مضافتی همواره پایتخت تاجران خارجی و همچنین خریداران مضافتی می باشد. بسیاری از خریداران خرما هنگام خرید و عقد قرار داد از سردخانه شرکت فروشنده خرما بازدید می کنند . دلیل این موضوع نیز تفاوت قیمت می باشد . برای مثال اگر شرکتی فقط نقش واسط را داشته باشد طبیعتا قیمت تمام شده با تاجر افزایش پیدا می کند ولی اگر شرکتی خود سردخانه ی اختصاصی داشته باشد قیمت بسیار پایین تر از قیمت معمول می آید و همین موضوع از طرف خریداران بسیار مهم می باشد . حال شهر بم نیز که یکی از شهرهای اقتصادی خرما می باشد باید سردخانه ی مجهز خرما داشته باشد . همچنین می توانید استعلام قیمت خرما و خرید خرما را از شرکت ما انجام دهید .

سردخانه های شرکت کریستال

شرکت کریستال با داشتن سردخانه خرما در کرمان ، شهرک صنعتی شورآباد تهران و همچنین میدان تختی تهران آماده همکاری با عمده فروشان خرما می باشد . همچنین سردخانه خرما در بم نیز یکی از سردخانه های شرکت کریستال می باشد . این شرکت توان تهیه و ارسال خرما را در مقیاس بالا به صورت سریع دارد و می تواند خرما را در هر تناژی برای خریداران تهیه کند . برای دریافت شماره های تماس و کسب اطلاعات بیشتر می توانید به گزینه تماس با ما در منو مراجعه کنید . 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *