نخستین نمایشگاه بین المللی خرما در تاریخ ۲۳ الی ۲۷ بهمن در شیراز

نمایشگاه خرما

برای دریافت جدید ترین اخبار به روز خرما و اخبار صادرات با شرکت صادرات خرما کریستال همراه باشید . 

مسئول رسمی سازمان توسعه خوشه خرمای استان فارس گفت: نخستین نمایشگاه بین‌المللی خرما و صنایع وابسته، با عنوان دیتکس، به همت خوشه صنعتی خرمای فارس، در محل نمایشگاه دائمی استان فارس شهر شیراز واقع در گلستان برگزار خواهد شد.

آقای جواد مرادپور عصر چهارشنبه به تاریخ ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ در بین خبرنگاران گفت: نخستین نمایشگاه خوشه خرمای فارس با حضور نمایندگانی از سایر استان‌های کشور  در شیراز برگزار می‌شود . اسامی این استان ها به این ترتیب است : فارس، بوشهر، هرمزگان، خوزستان، کرمان، تهران، آذربایجان شرقی و یزد . 

ایشان با اشاره به اینکه این نمایشگاه از تاریخ ۲۳ الی ۲۷ بهمن ماه امسال با حدود  150 غرفه نمایشگاهی در محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی شیراز برگزار خواهد شد افزود : از دیگر شرکت کنندگان در این نمایشگاه نمایندگانی ازکشورهای سریلانکا ، روسیه ، تونس و اندونزی همچنین اتحادیه خرمای پاکستان می باشد . 

مقاله پیشنهادی : خواص خرما

آقای مرادپور با تاکید بر این موضوع که شرکت فروغ افکار مجری این نمایشگاه خواهد بود، گفت: همزمان با برگزاری این نمایشگاه برنامه های جانبی نظیر سمینارهای تخصصی، همایش و نشست های تخصصی با رایزنان تجاری ایران در کشورهای پاکستان، ویتنام و هند و وابستگان اقتصادی کشورهای روسیه، ترکیه، عمان و مالزی نیز برگزار خواهد شد . 

وی همچنین افزود : ایجاد فضایی مناسب همراه با یک حرکت جهادی در بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی برای ارتباط مستقیم تولیدکنندگان با مصرف کنندگان همچنین افزایش سطح تکنولوژی و دانش فنی در تولید مواد غذایی ارگانیک از اهداف این نمایشگاه است.

مرادپور معرفی محصولات نوآوری شده، برندسازی و ارتباط با صنایع مختلف را از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه عنوان و اضافه کرد: برگزاری این نوع نمایشگاه‌ها باعث افزایش سطح سلامت و امنیت مواد غذایی براساس استانداردهای سبدغذایی سالم و مطلوب خواهد شد.

او همچنین گفت: همزمان با برگزاری این نمایشگاه هیئت‌های تجاری از کشورهای پاکستان، افغانستان، عمان، ترکیه، روسیه، بلاروس، تونس، هند و فرانسه از این نمایشگاه بازدید خواهند داشت . 

 

لینک های پیشنهادی خرمای کریستال 

صادرات خرمای شاهانی

صادرات خرمای پیارم 

صادرات خرمای مضافتی

 

وی افزود: خوشه‌های صنعتی به عنوان ساز و کار اصلی برای سیاست گذاران کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته، برای بهبود فرآیند توسعه پایدار و کسب مزیت رقابت ملی قلمداد می‌شوند . 

مرادپور گفت: خوشه صنعتی خرمای فارس در مسیر گذار از باغداری سنتی به باغداری مدرن و اصلاح نژادی گام برمی‌دارد و با حرکت جمعی سعی دارد برای ایجاد مراکز مدرن بسته بندی و فرآوری محصول، کالایی با معیارهای استاندارد جهانی تولید کرده و با برندی واحد به بازارهای جهانی و منطقه‌ای حضوری شایسته داشته باشد.

عامل توسعه خوشه صنعتی خرمای استان فارس گفت: مطرح بودن فارس به‌عنوان یکی از قطب‌های مهم تولید خرما و همچنین وجود ظرفیت‌‎های فراوان در فرآوری این محصول زمینه‌ساز ایجاد خوشه صنعتی خرما در این استان شد.

مرادپور همچنین به فعالیت‌های خوشه صنعتی خرمای فارس اشاره و اضافه کرد: یکی از موضوعات مهم در توسعه صنعتی کشورها، ایجاد شبکه هایی با عنوان خوشه صنعتی از کسب و کارهای مختلف در مناطق جغرافیایی خاص بمنظور هم افزایی و ایفای نقش مکمل در یک فعالیت اقتصادی است . 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *