خرمای خاصویی

خرمای خاصویی یکی از انواع خرماهای موجود در استان بوشهر می باشد.

این خرما بیشتر در مناطق کوهپایه ای می باشد و در دامنه کوه هاست رشد میکند بنابراین این خرما را در شهر تاریخی جم که در مرکز شهرستانهای عسلویه ،کنگان ،فراشبند ،فیروزآباد و قیرو کارزون قرار گرفته ، می توان یافت.
این شهرستان از دیرباز به عنوان یکی از قطب های اصلی تولید خرما در استان بوشهر شناخته و خرمای خاصویی به عنوان مرغوبترین و خاص ترین خرمای منطقه می باشد.
خرمای خاصویی به رنگ قهوه ای روشن به طوری که اندازه آن کوچکتر از گونه خرماهای موجود در این استان می باشد.به علاوه بر مناطق گفته شده در سایر مناطق بسیار کمیاب و نایاب است و حتی بسیاری از مردم نیز این خرما را نمی شناسند.

ویژگی های خرمای خاصویی

خرمای خاصویی وقتی که در مرحله آخر رشد خود قرار دارد و به اصطلاح رسیده است به رنگ قهوه ای روشن را بر وجود خود نگه می دارد .

پس مرغوب ترین خرمای این نوع رنگ قهوه ای روشن دارد.

هر از گاهی به دلیل ناشناخته بودن این خرما در بین مردم این خرما را با خرمای لولو اشتباه می گیرند هر چند که ویژگی‌های ساختاری خرمای خاصویی کاملا متفاوت است و این خرما ریزترین خرما در ایران می باشد چرا که از انواع خرما کوچکتر است و حتی جالب است بدانید که در بین انواع خرماهای موجود در جهان نیز  ریزترین است.

در طبقه بندی خرما ها خرمای خاصویی جز خرما های مرطوب قرار می گیرد زیرا که از ساختار درونی این خرما شیره بسیار زیادی به بیرون تراوش می شود پس به راحتی خرما در دسته آخر ماه های مرطوب جای می گیرد.

جالب است بدانید. قوتی که این خرما دارد این است که اندازه بسیار کوچک دارد و می‌تواند جایگزین قند همراه با مصرف روزانه چای شود چرا که قند این خرما طبیعی بوده و علاوه بر شیرینی خاصیت های دارویی و مهمی نیز برای بدن دارد نکته دیگری که این خرما را کم کم در بین مردم جای می دهد مزه خاص خرما می باشد چرا که شبیه مزه خرمای پیارم است و پیارم گرانترین خرمای ایران و و محبوب‌ترین خرمای ایران و جهان می باشد.

این خرما از نوع تر و سرشار از شیره می باشد به طوری که اگر به مدت سه الی چهار ساعت این خرما را در یک ظرف نگه داری کنید در شیره خود غوطه ور شده و همچنین همواره دارای جنبه صادراتی به کشورهای همجوار و حوزه خلیج فارس می باشد.

خرما در استان بوشهر اسمهای مختلفی علاوه بر خواسته ای نیز دارد و یکی از اسم های معروف آن خرمای خاصه می باشد.

خرید و فروش خرمای خاصویی

علاوه بر صادرات این میوه به خارج از کشور دارای بازار بسیار مناسبی در داخل ایران است به طوری که شرکت خرمای کریستال با بسته بندی های جدید و به روز این خرما توانسته سهم بازار مناسبی از این خرما را کسب کند و روز به روز به شناخت مردم از این خرمای خوش طعم و سرشار از ویتامین داشته باشد.

شرکت خرمای کریستال با توجه به نیازهای مشتریان داخلی و خارجی خود در طول سال و در ایام برداشت اقدام به جمع آوری خرماهای مطلوب با بالاترین کیفیت در بسته بنده های به روز و مدرن نموده تا در دیگر ایام سال پاسخ گوی نیاز بازارهای داخلی و صادراتی باشد. 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید:

 

مزایای تهیه ی خرمای خاصویی از شرکت کریستال

 بسته بندی با رعایت کلیه موازین صادراتی 

 داشتن کلیه مجوزهای ملی و بین المللی و  نشان حلال 

ارایه طرح های جدید بسته بندی

 مجهز بودن به ۴ دستگاه شیرینگ و تسمه کشی محصولات

قابلیت وکیوم محصولات

تنها شرکت دارای گواهی BRC که مجوز خرده فروشی در انگلستان هست

۶ گواهی نامه بین المللی ایزو از ایتالیا

 داشتن ۱۲ تا استاندارد ملی خرما 

 دارا بودن تمامی استانداردهای وزارت بهداشت 

 مجهز بودن به سردخانه های اختصاصی 

تضمین کیفیت محصولات 

 قابلیت ارسال سفارش در مقیاس زیاد 

 دارا بودن مجوز رسمی از وزارت صنعت و معدن و تجارت

و ارسال در کمترین زمان ممکن از مزایای همکاری با مجموعه خرمای کریستال است .

علاوه بر این خرما شرکت خرمای کریستال ، خرماهای زیر را نیز تولید می کند : 

خرمای شاهانی

خرمای کبکاب

خرمای مضافتی

خرمای زاهدی

خرمای سایر (خرمای استعمران )

خرمای کلوته 

خرمای پیارم

خرمای ربی

خرمای برهی

خرما آلویی

خرمای دگلت نور